Europska komisija započela je proces revizije propisa vezano uz uvoz, izvoz i promet oružja.

-          ciljeve i moguće opcije navedenih propisa

-          bazu dokaza prikupljanje podataka te instrumente za bolju regulaciju propisa

Navedenu provjeru utjecaja gore navedenih propisa možete naći na sljedećoj poveznici https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12855-Firearms-review-of-export-rules-and-import-&-transit-measures_en  gdje također možete dati početne komentare do 02. srpnja 2021. godine

U narednim mjesecima komisija će objaviti otvorenu javnu raspravu na kojoj će se moći dati konkretnije i detaljnije prijedloge i komentare.

07.06.2021. Zagreb
Ekipna bronca za muškarce u disciplini trap na Prvenstvu Europe!

Seniorska ekipa u trapu ove godine gdje se pojavi osvaja medalju!

U završetku Prvenstva Europe u Osijeku ekipa u sastavu Josip i Anton Glasnović i Giovanni Cernogoraz ostvarila je novi uspjeh u disciplini trap.

Rezultatom 493 u ekipnom djelu natjecanja momci su ušli u borbu za broncu sa ekipom iz Češke, u ovom dvoboju Hrvatska je bila bolja i naši momci na trećem uzastopnom natjecanju ove godine osvajaju medalju.

Čestitamo dečki!!

Anton Glasnović - prvak Europe u disciplini parni trap!!

Posljednja disciplina koja se gađala na ovogodišnjem velikom Prvenstvu Europe u Osijeku bila je parni trap.

Anton Glasnović je odličnim rezultatom osvojio prvo mjesto i za kraj natjecanja na ceremoniji dodjele medalja svirala se naša himna.

Antonu čestitamo na osvojenom zlatu i još je jednom potvrdio da je vladar u disciplini parni trap.

Bravo Anton!!!

04.06.2021. Zagreb
Juniori mix trap osvojili srebro na EP!!!

Natali Banko i Matej Vukoić pobrinuli su se za nove uspjehe naše reprezentacije na Prvenstvu Europe u Osijeku.

Natali i Matej kvalificirali su se u finale mixa u disciplini trap i u odličnom nastupu u finalu osvojili visoko drugo mjesto.

Iskrene čestitke Natali i Mateju, bravo juniori!!!

31.05.2021. Zagreb
Seniorke ekipno četvrte na Prvenstvu Europe!!

Seniorska ekipa u disciplini malokalibarska puška, trostav 3x40 za žene, u sastavu Snježana Pejčić, Marta Zeljković i Tanja Perec, danas se plasirala u finale ekipnog djela natjecanja.

U borbu za brončanu medalju ušle su sa ekipom iz Austrije. Austijanke su bile bolje i osvojile broncu, dok su naše djevojke natjecanj završile na četvrtom mjestu. U borbi za zlato Ruskinje su bile bolje od Norvežanki.

Čestitamo djevojkama na uspjehu!!

28.05.2021. Zagreb
Juniori ekipno brončani na Prvenstvu Europe!!

Nakon punih sedam dana uzastopnih nastupa u pojedinačnoj konkurenciji, ekipno, mješovito i mix u svim disciplinama na 10m i 50m muška juniorska ekipa na pušci svoj nastup na Europskom prvenstvu završava brončanom medaljom.

Odličnim nastupom u pojedinačnim kvalifikacijama na trostavu 3x40, gdje su se sva tri člana plasirala u finale i u ekipnom djelu natjecanja ušli su među 4 najbolje ekipe. U borbi za broncu naša ekipa bila je bolja od Poljaka.

Još jednom velike čestitke Josipu Sikavici, Luki Jambreušu i Tvrtku Vrciću!!!

Bravo dečki!!!

U finale su se plasirale i juniorke u gađanju sport pištolja 25m. Ekipa u sastavu Lana Špirelja, Maja Kuzman i Anna Ćukušić plasirala se u finale u ekipnom djelu natjecanja, na našu žalost u borbi za brončanu medalju sportašice Mađarske bile su bolje i naše djevojke natjecanje su završile na odličnom 4. mjestu.

Čestitamo curama!

26.05.2021. Zagreb
Seniori zračna puška brončani na EP Osijek 2021!!!!

Nakon izvrsnog nastupa za Mirana Maričića u pojedinačnom finalu, seniori u gađanju zračnom puškom nastavili su natjecanje u ekipnom djelu u sastavu Petar Gorša, Miran Maričić i Borna Petanjek.

Nakon kvalifikacija, plasirali su se u 8 najboljih ekipa te u konačnici osvojili brončanu medalju. Ekipni prvaci Europe su Rusi, a srebrnu medalju osvojila je ekipa iz Srbije.

Čestitamo momcima na medalji!!!

3 juniora u finalu 3x40 na Prvenstvu Europe!!!!

Izniman uspjeh u disciplini malokalibarska puška trostav 3x40 ostvarili su juniori. Sva tri naša predstavnika: Josip Sikavica, Luka Jambreuš i Tvrtko Vrcić nakon kvalifikacija plasirali su se u finale u 8 najboljih juniora u Europi!

Nakon uzbudljivog finala josip Sikavica završio je na 5. mjestu, Tvrtko Vrcić na 6. mjestu i Luka Jambreuš na 6. mjestu.