19.07.2019. Zagreb

Svjetski kup za juniore - Suhl

Danas je završio Svjetski kup za juniore. Hrvatska je nastupila u sastavu Amadea Urbas, Estera Herceg, Josip Sikavica i Leon Luka Ćelić. Iako se kući vraćaju bez medalja upisali su uspješne nastupe.

Amadea Urbas je u disciplini 60 metaka ležeći zauzela 20. mjesto sa novim državnim rekordom 618,7 krugova dok je Estera Herceg bila 51. sa 611,1 krugom. U trostavu je Amadea otpucala 1147 krugova, a Estera 1136. Zračnom puškom Estera je zauzela 33. mjesto sa 621,8 krugova, a Amadea je sa 617,1 krugom zauzela 70. mjesto.

Leon Luka Ćelić je sport pištoljem startao loše, no sa odličnim brzim gađanjem i pogođenih 294 kruga, ukupnim rezultatom od 568 kruga zauzeo je 28. mjesto. Zračnim pištoljem osvojio je 70. mjesto sa ukupno 556 krugova.

Josip Sikavica zračnom puškom pogodio je 616,8 krugova i 45. mjesto, u ležećem je sa 610,2 kruga zauzeo 44. mjesto a u trostavu je pogodio ukupno 1150 krugova.