29.05.2019. Zagreb

Svjetski kup u Minhenu

Četvrtog dana natjecanja na Svjetskom kupu u Minhenu na rasporedu su bile kvalifikacije u disciplini 3x40 za žene. Snježana Pejčić otpucala je 1170 krugova i time zauzela 23. mjestu, dok je Marta Zeljković sa rezultatom 1160 krugova natjecanje završila na 54. mjestu u konkurenciji 130 natjecateljica. Zlato je pripalo Ruskinji Yulii Zykovoj, srebro Britanki Seonaid Mcintosh i bronca Norvežanki Katrine Lund.

Saša Špirelja otpucao je 565 krugova u disciplini brzo gađanje i osvojio 49. mjesto.

U disciplini zračni pištolj žene, Matea Omazić pogodila je 571 krug. U kvalifikacijama su postignuta dva rekorda: Olena Kostevych poravnala je svjetski rekord u kvalifikacijama sa 587 krugova, a Julieta Mautone Jimeneza oborila je juniorski svjetski rekord sa rezultatom 585 krugova. Ipak finale donosi novi poredak i pobjedu odnosi Grkinja Anna Korakaki, srebro Kineskinja Wei Qian i broncu Koreanka Minjung Kim.