22.03.2019. Zagreb

Nastupi seniora na EPSO 2019!

Četvrti natjecateljski dan obilježili su seniorski nastupi. Na vatrenu liniju izašli su najbolji seniori starog kontinenta:  Snježana Pejčić, Petar Gorša, Anna Korakaki, Zorana Arunović, Serhiy Kulish, Olena Kostevich, Istvan Peni.

Prva disciplina dana bila je zračni pištolj za muškarce, naše boje branili su Uroš Kačavenda, Ante Krišto i Vlado Cindrić. Uroš Kačavenda je cijeli meč, uz iznimku druge serije, gađao ujednačeno i nažalost za tri kruga ostao bez plasmana u finale. Sa rezultatom 575 krugova Uroš Kačavenda zauzeo je 18. mjesto, Ante Krišto sa otpucanih 564 kruga zauzeo je 62. mjesto dok je Vlado Cindrić 68. sa ukupno 559 krugova. Ekipno su zauzeli 9. mjesto sa ukupnim rezultatom 1698 krugova.

Druga disciplina dana bile su seniorke u gađanju zračnom puškom. Snježana Pejčić je sa otpucanih 624,4 zauzela 20. mjesto, Valentina Gustin je zauzela 52. mjesto sa pogođenih 619,6 krugova, dok je Tanja Perec zauzela 63. poziciju sa ukupno 617,8 krugova. Nažalost današnji rezultati nisu bili dovoljni za plasman u pojedinačno i timsko finale.

U trećoj disciplini dana imali smo velika očekivanja, na vatrenu liniju izašli su seniori u gađanju zračnom puškom. Hrvatska se predstavila u sastavu Miran Maričić, Andrija Mikuljan i Petar Gorša. Miran Maričić se cijeli meč držao s visokim prosjekom no nažalost to nije bilo dovoljno za ulazak u finale, te je na kraju završio natjecanje na 26. poziciji uz rezultat 624,3 kruga. Andrija se plasirao na 27. mjesto sa 624,1 kruga dok je Petar Gorša natjecanje završio 33. sa rezultatom 622,0.

Seniori su ostvarili plasman u timsko finale, te s nestrpljenjem očekujemo njihov nastup u timskom finalu.

Zadnji nastup dana imale su naše seniorke u gađanju zračnim pištoljem. Hrvatska je nastupila u sastavu Matea Omazić, Zlatka Hlebec i Marija Marović. Ekipno su zauzele 9. mjesto od 10 timova. Matea Omazić zauzela je 37. mjesto sa otpucanih 558 krugova, Zlatka Hlebec 40. mjesto sa 555 krugova i Marija Marović 59. mjesto sa ukupno 541 krug.

Pojedinačna finala za seniore su na rasporedu u subotu 23. ožujka 2019. godine, kada ćemo znati osvajače pojedinačnih medalja u svim seniorskim disciplinama, dok su timska finala na rasporedu u nedjelju 24. ožujka 2019. godine.