20.03.2019. Zagreb

Nastupi naših strijelaca drugog natjecateljskog dana Prvenstva Europe Osijek 2019!

Drugog natjecateljskog dana Prvenstva Europe u Osijeku na sportska borilišta izašli su juniori u gađanju zračnom puškom i juniorke i juniori u gađanju zračnim pištoljem pištoljem. Hrvatska reprezentacija u disciplini juniori zračna puška, nastupila je u sastavu Tin Živčić, Josip Sikavica i Luka Štrbenac. Sa ukupno 1838,9 krugova ekipno su zauzeli 10. mjesto od 11 ekipa. Zlatom se okitila ekipa Mađarske sa ukupno 1871,5 krugova, srebro odlazi u Rusku Federaciju sa otpucanih 1867,0 krugova, a bronca je pripala Češkoj reprezentaciji sa rezultatom 1865,5 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji zlato je pripalo Nepechal Filipu iz Češke koji je u finale ušao sa prvim rezultatom kvalifikacija 628,4 krugova, srebro i bronca otišle su u Mađarsku nakon uzbudljivog finala, srebrni Pekler Zalan u finale je ušao sa 8. rezultatom kvalifikacija 622,7 dok je njegov timski kolega Klenczner Marton Istvan osvojio broncu ušavši u finale sa 6. kvalifikacijskim rezultatom 623,9 krugova. Tin Živčić osvojio je 30. mjesto sa kvalifikacijskim rezultatom 614,5 krugova, Josip Sikavica 32. mjesto sa otpucanih 613,6 krugova i Luka Štrbenac zauzao je 39. mjesto sa rezultatom 610,8 krugova.

U disciplini zračni pištolj juniori Hrvatsku su predstavljali Borna Butković, Leon Luka Ćelić i Filip Zadravec. Od 12 ekipa Hrvatska je zauzela 12. mjesto sa ukupno 1667 krugova. Ekipno zlato osvojili su sportaši Ruske Federacije sa 1720 krugova, srebro je pripalo Ukrajincima sa 1709 krugova i bronca Bjelorusima sa 1706 krugova.

U pojedinačnoj konkurenciji zlato također odlazi u Rusku Federaciju, a ponosni vlasnik titule juniorskog europskog prvaka od danas je Rus Aristarkhov Anton, srebrom se okitio Bjelorus Kurdzi Abdul-Aziz, a broncom predstavnik Njemačke Walter Robin. Borna Butković je sa 564 kruga zauzeo 25. mjesto, Leon Luka Ćelić 43. mjesto sa 558 krugova i Filip Zadravec sa 545 krugova 57. mjesto.

Zadnja disciplina drugog natjecanja je gađanje zračnim pištoljem za juniorke. Hrvatska nastupa u sastavu Marijana Matea Štrbac, Maja Kuzman i Lana Špirelja. Marijana Matea Štrbac najbliže je došla finalu, zauzevši 10. mjesto sa pogođenih 562 kruga, Maja Kuzman zauzela je 59. mjesto sa 534 kruga, i naša najmlađa predstavnica Lana Špirelja u svojem debitantskom nastupu na Evropskim prvenstvima zauzela je 61. mjesto sa otpucanih 528 krugova.

Djevojke su ekipno zauzele 14. mjesto sa rezultatom 1624 kruga u konkurenciji 15 zemalja. Ekipno zlato pripalo je Njemačkoj sa 1690 krugova, srebro Turskoj sa 1687 krugova te bronca Ruskoj Federaciji sa rezultatom 1684 kruga.

Pojedinačno zlato je osvojila je Turska predstavnica Tarhan Sevval Ilayda koja je u kvalifikacijskom meču nadmoćno vodila kroz svih 6 serija i u finale ušla sa prvim rezultatom natjecanja 577 krugova, srebro je osvojila predstavnica Ruske Federacije Koloda Nadezhda koja je u finale ušla sa šestim rezultatom i otpucanih 568 krugova i bronca je pripala gruzijka Likadze Lizi koja je u finale ušla sa osmim rezultatom kvalifikacija 564 kruga.

Danas su snage odmjerili juniori i juniorke u Mix timovima zračna puška. Hrvatska je nastupila sa dva para. Prvi tim čine Urbas-Sikavica i sa otpucanih 823,4 kruga zauzeli su 21. mjesto dok je drugi tim u sastavu Herceg-Štrbenac osvojio 27. mjesto sa ukupno 819,0 krugova.

Sutra naši sportaši odmaraju. Veselimo se četvrtku, kada na vatrenu liniju izlazi najjača postava naših seniorki i seniora u disciplinama zračnog pištolja i puške.