05.07.2018. Zagreb

Hrvatskoj deset medalja na PE u samostrelu

Hrvatska je i ovaj puta zabilježila sjajan uspjeh osvojivši ukupno pet (5) zlatnih, tri (3) srebrne i dvije (2) brončane medalje. Pojedinačno, zlatne medalje osvojili su Domagoj Pereglin, koji je na distanci 65 metara pogodio novi  svjetski rekord. Domagoju je ovo četvrti naslov u nizu europskog prvaka u muškoj konkurenciji.

Drugo mjesto i srebrnu medalju (prvu u muškoj konkurenciji) osvojio je Marijan Kajfeš, a  Andrej Krstinić je osvojio 7. mjesto

U ženskoj konkurenciji do svoje prve zlatne europske medalje u ženskoj konkurenciji stigla je aktualna svjetska prvakinja Valentina Pereglin. Nikolina Krivanek je osvojila je brončanu medalju u svojem posljednjem natjecanju za hrvatsku reprezentaciju. Ova sjajna sportašica je u svojoj karijeri, koja je u reprezentaciji trajala pune 22 godine, osvojila ukupno (pojedinačno i ekipno) čak 28 medalja! Čestitamo. Naša treća predstavnica, Sanja Komar, osvojila je 8.mjesto.
Martin Oborovečki stigao je do svoje prve zlatne medalje u juniorskoj konkurenciji nakon nekoliko srebrnih i brončanih medalja u pojedinačnoj konkurenciji. Njegova sestra Mihaela morala priznati bratovu pobjedu osvojivši srebrnu medalju. Naš treći predstavnik, Ivan Borak, osvojio je 9. mjesto.
U pojedinačnoj konkurenciji kadeta
  u finalu je Oliver Mofardin osvojio 5. mjesto. Karla Bartolović 9. mjesto, a Iva Popović Gecan 10. mjesto.
U konkurenciji seniora peto mjesto osvojio je Željko Tijan .

Ekipna zlata osvojile su ekipe muških i žena, srebro ekipa juniora, a broncu ekipa kadeta.