Sve vijesti po datumu objave: Ime kategorije

07.12.2017. Zagreb
Isti broj hitaca u muškim i ženskim disciplinama već od EP-a

U nastavku se nalazi obavijest Glavnog tajnika ESC-a Alexander Ratner-a o povećanju broja hitaca u ženskim disciplinama da bi se izjednačile sa muškima.

\"Dear Colleagues,

From the ISSF website, you could learn that the ISSF Executive Committee approved certain changes in the General Regulations and the Technical Rules. In particular, the number of shots in Men’s and Women’s events has been equalized and the format of the Mixed Team Finals in 10m Air Pistol/ Air Rifle as well as in Trap has been modified.

The new edition of the ISSF Rules and Regulations will be available later. That is why we would like to inform you in advance that all events in the program of the 2018 European Championship 10m in Györ, Hungary, will be conducted according to the new Rules. It means, the number of shots in Qualification of all Women’s events will be increased to match the number of shots in Men's events and there will be the new format of Finals in Mixed Team events.

We wish success to all European shooters in 2018!

Regards,
Alexander Ratner
Secretary General\"

05.12.2017. Zagreb
Obavijest o Grand Prix Beograda nakon 2. izbornog natjecanja

U prilogu se nalazi obnovljena obavijest o međunarodnom natjecanju Grand Prix Beograda 2017 nakon što je otpucano 2. izborno natjecanje za Europsko prvenstvo u Mađarskoj 2018.

28.11.2017. Zagreb
Grand Prix Beograda 2017 - Autobus i financiranje

U prilogu članka se nalazi dopis v.d. direktora reprezentacije vezano za navedeno natjecanje i službeni poziv organizatora.

30.10.2017. New Delhi, India
Finale Svjetskog kupa

Od 23. do 30. listopada održano je finale Svjetskog kupa u Indiji - New Delhi. Po pozivu ISSF-a nastupilo je čak pet predstavnika naše reprezentacije. Snježaja Pejčić u trostavu, Petar Gorša u trostavu, Giovanni Cernogoraz u trapu te Valentina Gustin i Borna Petanjek u novoj disciplini Mixed team. Trener i vođa puta bio je Siniša Vitez.

Rezultati su odlični: Snježana Pejčić je osvojila srebro u trostavu, Giovanni Cernogoraz broncu na trapu, Petar Gorša četvrti u trostavu, dok su Valentina Gustin i Borna Petanjek zauzeli ukupno sedmo mjesto. Odličan uspjeh cijelog tima i čestitke svima!

23.10.2017. Osijek
SIUS - Europska liga mladih

Od 19. do 22. listopada 2017. u Osijeku je održano finale SIUS – Europske lige mladih. Hrvatska je kao domaćin nastupila u obje discipline: na zračnoj pušci i na zračnom pištolju. Ekipa na zračnoj pušci u sastavu: Amadea Urbas, Josip Sikavica, Luka Štrbenac i Estera Herceg odradila je odlična dva meča i pobijedila Austriju u prvom meču i Srbiju u drugom meču. U trećem meču su ipak Mađari bili prejaki. Nakon grupne faze sve tri ekipe su imale po dvije pobjede ali je naša reprezentacija ipak imala najmanji broj bodova i tako su u borbu za zlato i broncu otišle ekipe Mađarske i Srbije. U finalu je Mađarska u meču protiv Švedske osvojila zlato.

Na pištolju je naša ekipa nastupila u oslabljenom sastavu. Zbog bolesti nisu mogli nastupiti Leon Luka Ćelić i Marijana Matea Štrbac. Ipak dobru borbu su pružili: Borna Butković, Martin Jozić i Oriana Jajić. Zlatna medalja je na kraju otišla u ruke Talijanima koji su u finalu bili bolji od Poljske.

16.10.2017. Zagreb
Norme za izbor reprezentacije za 2018. godinu

U dokumentu ispod se nalaze norme za izbor reprezentacije za 2018. godinu, usvojene za sjednici Strukovnog savjeta 16.10.2017.

11.10.2017. Zagreb
Sport Fest

Na Zagrebačkom velesajmu održan je Sport Fest (od 5. do 8. listopada), jedinstveni sportski sajam u ovom dijelu Europe. U nazočnosti brojnih posjetitelja, predstavnika sportskih saveza i klubova te sajamskih izlagača, Sport Fest je otvorio zagrebački gradonačelnik Milan Bandić. Hrvatski streljački savez bio je jedan od izlagača i jedan od posjećenijih štandova. Hrvatsko streljaštvo su predstavljali reprezentativci na čelu sa aktualnim olimpijskim pobjednikom Josipom Glasnovićem.

11.09.2017. Zagreb
Miranu Maričiću dodijeljena Nagrada HOO-a \"Dražen Petrović\"

11. rujna 2017. - Još jedan veliki uspjeh došao je u ruke jednog strijelca. Poslije Valentine Gustin (2015.) veliko priznanje i nagradu \"Dražen Petrović\" primio je Miran Maričić za 2017. godinu.

U nazočnosti olimpijaca, bivših vrhunskih sportaša, sportskih djelatnika i dužnosnika, među kojima su predsjednik i glavni tajnik HOO-a Zlatko Mateša i Josip Čop, državna tajnica za šport Janica Kostelić, članovi Vijeća te drugi uglednici, u Muzejsko-memorijalnom centru \"Dražen Petrović\" na istoimenom trgu u Zagrebu, dodjeljena je 11. rujna Nagrada \"Dražen Petrović\", godišnja nagrada najuspješnijim mladim hrvatskim sportašima, ekipama i posadama.

Prema odluci Odbora za Nagradu na čijem je čelu srebrni olimpijac Damir Martin, ujedno i dopredsjednik HOO-a, najuspješnijima u pojedinačnoj konkurenciji proglašeni su Helena Vuković, svjetska kadetska prvakinja u judu i Miran Maričić, svjetski juniorski prvak u disciplini zračna puška 10m, inače član SD \"Bjelovar 1874\" iz Bjelovara.
Nagradu su im uručili Biserka Petrović, majka hrvatskog košarkaša svih vremena, trostrukog osvajač olimpijskog odličja i tragično preminulog Dražena Petrovića, te dvostruki olimpijac, zlatni u trapu i europski doprvak Josip Glasnović. Iskrene čestitke!

23.08.2017. Zagreb
Svjetsko prvenstvo - leteće mete

U Moskvi je od 30.08. do 11.09.2017. održano Svjetsko prvenstvo na letećim metama. Hrvatsku je u disciplini *trap* predstavljala srebrna ekipa sa nedavnog Europskog prvenstva: Josip Glasnović, Giovanni Cernogoraz i Marko Germin te dva juniora, Josip Kalisar i Ivan Karabalić koji je u Porpettu na Svjetskom juniorskom kupu nastupio u finalu i osvojio 5. mjesto.

Muška ekipa je osvojila visoko 4. mjesto, korak do medalje. Odlično su se naši držali i gađali kvalitetne serije, ali je posljednjeg dana Josip Glasnović imao loš dan tako da nije osvojena medalja, međutim uz ovo četvrto mjesto, ista ekipa je mjesec dana ranije osvojila srebro na EP-u u Baku (AZE). Zanimljivo je da su europski prvaci Portugalci na ovom SP-u osvojili tek 16. mjesto. Konkurencija je bila izuzetno jaka sa 147 strijelaca raspoređenih u 39 ekipa. Marko Germin i Giovanni Cernogoraz pogodili su po 120 meta (11. i 12. mjesto), a Josip Glasnović 113 meta (71. mjesto).

Juniori nisu na ovo SP došli sa visokim rezultatima sa domaćih natjecanja, ali je Ivan Karabalić nekoliko dana ranije u Porpettu (ITA) na juniorskom svjetskm kupu osvojio visoko 5. mjesto. Nakon 4 serije Ivan je imao izgledne mogućnosti ući u finale, ali posljednja serije je odgađana pod velikim pritiskom tako da je 18 pogođenih meta Ivanu na kraju donijelo 23. mjesto. Josip Kalisar je sa 99 pogođenih meta osvojio 43. mjesto.

03.08.2017. Baku (Azerbaijan)
EP MK i VK oružjem te letećim metama - Hrvatskoj 4 medalje.

Od 21.07.2017 - 03.08.2017. u Baku-u (Azerbaijan) održano je europsko prvenstvo u gađanju na 25m, 25m, 300m, letećim metama te pokretnim metama na 50 metara. Hrvatski strijelci su osvojili četiri medalje te ostvarili i nekoliko finala. Niz izvrsnih rezultata te osvajanja medalja na najvećim smotrama ostvarili su strijelci u gađanju letećih meta. Olimpijski pobjednici, Josip Glasnović i Giovanni Cernogoraz i na ovom natjecanju ostvarili su sjajan uspjeh. Srebrna medalja za Josipa i brončana za Giovannija te ekipna bronca još jedan su sjajan uspjeh naših strijelaca u trapu. U ekipnom slavlju pridružio im se je Marko Germin, treći član ekipe. Čestitamo! Još jednu medalju osvojio je mladi strijelac Dalmacijacementa, inače Dugorešanin, Borna Petanjek. Srebrna medalja u disciplini 60 ležeći još je jedna u nizu koje je na velikim smotrama osvojio ovaj mladi strijelac kojemu također sve čestitke. Po vjetrovitom vremenu bilo je dosta iznenađenja na strelištu u Baku-u, pa je tako mlada Solinjanka Marta Zeljković u trostavu stigla do visokog 4. mjesta kod seniorki što se može smatrati ugodnim iznenađenjem, a isto je uspjelo i Petru Gorši u trostavu za muške koji je osvojio 5. mjesto. U finale su ušli i Danijela Vukadin u trostavu za junorke (5. mjesto) te Željko Posavec MK pištoljem na 50 metara (7. mjesto), svi oni su članovi Dalmacijacementa iz Solina. Ostali naši strijelci nisu polučili zapaženije rezultate, odnosno plasman u finale.

U kvalifikacijama za Olimpijske igre mladih (YOG) sjajno je gađala mlada Marijana Matea Štrbac (GSD Osijek) koja je ušla u finale sa 375 krugova, ali u finalu nije izdržala te je zauzela 8. mjesto što nije bilo dovoljno za kvotu.